| Andreea0110 a întrebat:

Bună, am o nelămurire, ne dorim un copil cu soțul și menstruația ar trebui sa-mi vina pe 30 dar am întâmpinat câteva semne cum ar fi urinare frecventa, greata uneori și crampe, mi am făcut un test pe 25 și a doua linie mi-a ieșit mult ca o linie pala, asa ca am luat încă un test de data asta unul digital pe care l am făcut azi dimineață și mia ieșit negativ, nu știu ce sa cred, as dori sa știu dacă sunt însărcinată sau doar a fost o linie fals pozitiv, voi atașa și poza de la primul test

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

Orice test facut inainte de 21 de zile, este facut inutil si va arata eronat, fiind imposibil s aiasa la analize veo sarcina, fiindca hormonul hgc apare in urina DUPA 21 de zile de la fecundare, nu inainte.

| sierra1 a răspuns:

Fă o vizită la un ginecolog - pentru precizie

| dullcat a răspuns:

Buna.Noi nu avem de unde sti, mai intelept e sa mergi la un control.

https://www.reginamaria.ro/......e-rezultat

| Andreea0110 explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri, am făcut încă un test azi după masa și a ieșit un pic mai pronunțat, am vorbit doctorița mea si a spus ca s-ar putea sa fie sarcina mica încă dar șanse sa fie 90 %, abia sapt viitoare voi merge la control sperând sa se vadă ceva