| anonimus123bnm a întrebat:

am o problema. am multe puncte pe fata, pe obtaji,frunte, nas, si barbie. adica pe toata fata, pe barbie sunt mai rosii, dar pe toata fata de la soare lucesc foarte urat. ce as putea sa folosesc sa ma ajute, fara dermatolog va rog;*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Pot fi multe cauze, cum ar fi: inceput de acnee, cosuri sau poate ai varsat de vant. Consulta-te cu parintii sa vezi si parerea lor si dupa du-te la dermatolog ca este cel mai bine pentru tine. De aceea exista medicii sa ne ducem la ei cand avem diverse probleme. Nimic nu se rezolva "dupa ureche".