| GoodLuck15 a întrebat:

si Craciun fericit!
Sunt adolescent, am 15 ani si am acnee mai ales pe frunte si barbie.
Problema este ca ma simt complexat de aceasta problema si chiar daca folosesc Skinoren si masca cu argila, sunt constient ca aceasta afectiune dureaza pana se vindeca.
Problema mea este ca eu vreau sa imi gasesc o prietena si din cauza acneei imi este foarte rusine ca ma va respinge.Nu va inchipuiti ca sunt plin de cosuri mari si inestetice,sunt mai mult puncte mici si albe sau rosii.
Ce as putea face sa trec peste aceasta problema si sa gandesc mai pozitiv,fiindca eu chiar imi doresc o prietena, nu imi place singuratatea.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te duci la dermatolog ca sa scapi de problema respectiv complex

| Aasdfghj a răspuns:

Trebuie sa consulti un dermatolog in cazul in care nu ai facut asta deja. Nu trebuie sa iti faci griji ca fetele te vor respinge. Si fetele se confrunta cu problema asta, e ceva ce au majoritatea adolescentilor. Cine te place, te place pentru ceea ce esti nu pentru cum arati. Fii mai sigur pe tine!

| LexaEAG a răspuns:

Îți recomand Zineryt pentru a scăpa de acnee.Este un produs eficient, pe care-l iei practic pe gratis cu recomandare de la doctorul de familie, sau poți încerca un amestec din doua pastile de aspirina si o linguriță de miere, pe care-l pui pe zona afectata de doua ori pe zi, timp de 5 zile, iar apoi faci pauza 2-3zile si reincepi din nou faza cu 5 zile de,, tratament" maxim trei luni, după care faci pauza o luna, si daca tot nu ai scăpat de acnee poți relua. Sper ca te-am ajutat.

| GoodLuck15 explică (pentru LexaEAG):

Eu momentan folosesc Skinoren, mi se pare destul de ok dar am doar doua saptamani de tratament din cele 4 recomandate, dupa care cica se mai amelioreaza problema.Mersi totusi de sfat!

| DrianaBG a răspuns:

Prietena ta este cumva galeata?

| GoodLuck15 explică (pentru DrianaBG):

Ce vrei sa spui cu asta?