| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema, am o alunita langa gura nu se vede urat nu e nici foarte mare multi spun ca e chiar draguta, ma rog, am observat ca iese ceva din ea adica eu o tot storc ca pe un cos iese un fel de puroi cred ca exagerez zicand puroi ca si la cosuri.
ce ziceti este vreun pericol? tin minte ca si cand eram mai mica o storceam

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RhoOphiuchi a răspuns:

Nu e indicat nici sa scarpini sau sa freci de haine o alunita, iar tu o storci? Mergi la doctor, urgent! Nu e deloc ok sa iti iasa ceva din ea. Vorbesc serios, fugi la doctor.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Alunitele NU se storc, nu se scarpina, nu se face nimic pentru ca pot degenera in alte chestii. Daca tot ai facut asta, mergi la un medic dermatolog, daca este vreo problema, ea poate fi indepartata.

| Anna17789 a răspuns:

Scuzati greselile va rog