| RamonaDinu a întrebat:

Stie cineva cum se poate scapa de semnele de la cosuri ramase pe spate aproape de umeri? am observat ca imi apareau mai mereu si nu puteam scapa de ele, erau rosiatice, dureroase si uneori aveau puroi dar nu le storceam, lasam sa treaca de la sine. acum nu mi mai apar dar am ramas cu semne si se vede oribil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu ai umblat la ele si deci nu sunt semne precum "cicatrici", vara cand te vei bronza la soare sunt sanse mari ca acele semne sa dispara, cel putin o parte dintre ele
Cred ca se pot scoate si cu sedinte laser, dar este costisitor!

| Violleta2022 a răspuns:

Dispar in timp, doar sa le lasi sa se vindece.

| RamonaDinu explică (pentru Violleta2022):

Le am de ceva timp si vad ca nu dispar deloc laughing dar multumesc pentru raspuns

| dullcat a răspuns:

Nu prea poti face mare lucru acasa, doar sa dormi si sa ai o dieta echilibrata astfel incat pielea sa se regenereze cat mai repede.Mai intelept este sa mergi la dermatolog pentru o solutie in functie de cazul tau.

| ioana748 a răspuns:

Pudra de argila si albus de ou, mai ameliorează acele semne.