| Întrebdetoateee a întrebat:

Bună am o problemă. Am sânii mici si am 15 ani am sânii unei fete de 13 ani și nu cred ca mi se mai dezvoltă. Știe cineva cum pot ajuta sânii sa crească mai mult daca mai cresc? Trebuie sa iau vitamine, calciu sau ceva? Și sa nu văd răspunsuri ca,, Încearcă sa te accepți așa cum esti",, Mie îmi plac fetele cu sânii mici"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 15 ani abia ai trecut de pubertate. Sânii se mai dezvolta. Fiecare organism este diferit. Poate unele la varsta ta ii au mari dar nu sunt dezvoltate in alta parte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asteapta după 18 ani se maturizeaza corpul si inceteaza cresterea, atunci daca la fel vei avea sînii mici inseamna ca este mostenire genetica, mama ta cum îi are tot mici?

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare fetita se dezvolta diferit si tu nu te poti compara cu una de 13 sau de 25 de ani.
Mai ai rabare, ca nu te apuci de facut copii acum si nu ai cu ce sa-i alaptezi. Chiar nu ai nevoie de sani mari, fiindca abia ai intrat la pubertate si iti vor creste si tie, dar mai incet, asa cum dicteaza hormonii tai si mostenirea genetica de la mama ta.

| Mosotti a răspuns:

Daca vrei fa un implant de sani si fa-i mai mari, sau mai asteapta, poate mai cresc, oricum altfel nu ai ce face orice ai lua.

| Nirvanaaa a răspuns:

Asta depinde de fluctuațiile hormonale. Noi avem anumiți hormoni care ajuta la creșterea caracterelor sexuale secundare. Nu cred ca vitaminele vor ajuta la așa ceva. E posibil sa iti crească și mai târziu. Ai de abia 15 ani ești în plina perioada a adolescentei. Eu zic sa nu te grabesti ca ești încă în perioada de dezvoltare nu e ca și cum ai 20-25 de ani, dar dacă te simți complexata de asta mergi la un endocrinolog și discuta cu el.