| M.D.Eveline a întrebat:

Am o problema cam mare.Eu nu mai am pofta de mancare.Va rog frumos, ce imi recomandati.Nu vreau sa slabesc. va rog mult.De trei zile nu prea mai mananac. V amultumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consuma multe citrice si Vitamax.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vitamina C. tongue
Erau pastilute de alea Ascovit parca. Dar tu baga la ghiozdan vreo doua portocale si sa vezi ce pofta de mancare ti se face.winking

| Emeraude a răspuns:

Eu in sesiuni mereu imi pierd pofta de mancare si apelez la Eurovita, un complex de 31 de vitamine si minerale care ma ajuta foarte mult, plus ca iau regulat Ascovit Plus cu vitamina C si propolis (shame on me pentru ca nu suport portocalele), pe langa faptul ca imi da pofta de mancare, am energie pentru toata ziua si nu-mi mai fac griji din cauza ca pierd prea multe vitamine... ideal ar fi ca toate aceste vitamine (C, D, A, Fe, B1, B2, B6, B12, Mg, Ca, P, K) sa le iei din alimentatie, dar daca nu poti, pentru asta exista suplimentele alimentare. Mult succes si pofta de mancare! Daca dupa o cura de 10 zile de Eurovita nu te refaci, apeleaza la medicul de familie!
Pupici

| antonia09 a răspuns:

In ciuda faptului ca toti recomanda vitamine, cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie pentru a-ti face un set de analize cu scopul depistarii precoce a unei anemii sau alt tip de boala care se manifesta prin pierdere poftei de mancare.

| calubalan a răspuns:

Foamea vine mancand!
Recomandari:
1. ciocolata + alune
2. paine neagra proaspata + miez de nuca prajita + bere rece
3. costita afumata prajita + sarmale
4. fastfood

| madagascar a răspuns:

Incearca ceva naturist, o tinctura ceva, intreaba la plafar si o sa-ti dea ceva potrivit, daca nu functioneaza mergi la doctor

| BiaJ a răspuns:

Vitamine

| M.D.Eveline explică:

Eu...am mancat o portocala...si parca ma simt mai bine

| M.D.Eveline explică:

Va multumesc mult pentru toate raspunsuriile. M-ati ajutat sa mananc.Si v-a mai zic odata multumesc.

| enam2000 a răspuns:

Hm... poate ca problema ta se datoreaza surmenajului. Odihneste-te mai mult, fa miscare si totusi daca nu-ti revii incearca si cu ceva vitamine. Daca in 1-2 zile nu-ti revii ar cam fi cazul unui consult de specialitate!

| Andra2503 a răspuns:

Incearca sa mananci fortat pentru ca si eu eram tot asa si daca am manacat fortat mi-a mai revenit pofta si in plus daca nu mananci nu ai putere si devi anemica

| daniela_7403 a răspuns:

Mananca lamaie cu zahar, iti v-a ridica pofta de mancare, sau miez de nuci cu miere.

| lacrima_4340 a răspuns:

Vitamax, peritol si antioxidant complex zilnic odata pe zi, timp de o luna.

| mariusciocan a răspuns:

Ai putea oricand sa iti iei pastile de la farmacie. Iti dau pofta de mancare. Sau daca nu, fa efort, iar un remediu pentru lipsa poftei de mancare.

| ungurubulan a răspuns:

In primul rand daca fumezi lasa-te de fumat si 2-lea rand du-te la doctor sau la farmacie.

| Any_1345 a răspuns:

Eti ceva vitamine pentru pofta de minkare sau pastile Mezim forte, sau du-te la medicul de familie.

| AnoNimaa_7804 a răspuns:

Mergi la medic
sa iti recomande el ceva