| Stoica113424 a întrebat:

Buna,am o problema de abia pot sa ma urinez si simt ca vine dar nu iese urina, de abia a iesit.
Intrebarea mea este de ce am urinat asa de greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauzele pot fii multiple: de la o infectie urinara, la pietre la rinichi, sau chiar prostata inflamata.
Mergi la medic de urgenta, preferabil un urolog, ca poti face blocaj renal si ajungi pe viata sa faci dializa sau sa mori, daca nu esti operat in cateva ore.
Am trecut prin ceva similar si a fost nevoie de operatie in primele 4 ore, ca sa pot fii salvata.

Răspuns utilizator avertizat
| animalulferoce a răspuns:

Cunosc o solutie foarte buna!

| victor1995 a răspuns:

Punte și bea multă apă!
Și ai să urinezi cum trebuie

| hardspeed051 a răspuns:

Du-te sa iti faci un control s-ar putea sa ai piatra la rinichi sau o mica raceala jos.

P.S:Te poti duce si la medicul tau de familie sa ii spui aceste simptome el iti va explica mai multe, daca e nevoie de control amanuntit sau nu!