| Psychothic a întrebat:

Salut,de cateva zile urinez mai greu si destul de des.
Haideti sa va explic pe scurt,deci am umblat descult si am cam stat in frig si probabil de-asta.
Dimineata mai ales, cand ma trezesc simt nevoia de a urina si trebuie sa stau cateva secunde (10-20) pana porneste jetul.
Cateodata am impresia dupa ce am urinat ca ar mai trebui sa urinez si ma stradui si mai iese foarte putin, ameliorand starea acea de vezica plina...Mentionez ca nu ma ustura deloc.
Iar partea cu urinatul des,este atunci cum beau ceva,aproape intotdeauna simt nevoia 'falsa' de a elimina urina.
Nu e foarte deranjant,dar totusi as dori sa scap de aceste probleme, credeti ca ar trebui sa merg la medic sau este din cauza frigului si umblatul descult?
Ar trebui sa consum mai multe lichide sau din contra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ar trebui sa consumi lichide in cantitati normale. Adica atunci cand ti-e sete. Poate fi o infectie urinara, nu ne-ai zis varsta ta dar ar putea sa fie o problema si cu prostata. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, sa primesti si tu un diagnistic si sa afli daca e ceva grav sau nu. Si eventual un tratament.
Multa sanatate.

| Psychothic explică (pentru CuriousStuff):

18 ani!
Ai drepate, voi merge chiar astazi la medic!
Nu cred ca e vorba de infectie, la infectie ar trebui sa ma usture, banuiesc ca e din cauza ca am racit la vezica.
Voi afla astazi.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Decât să stai, să aştepţi şi să se agraveze, mai bine mergi la doctor, bineînţeles.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai raspuns singur(ă). Ai stat in frig si cu picioarele desculte. Ai racit la vezică.

| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca e raceala. La infectie urinara ustura din cate stiu eu. Mai stai cateva zile si protejeaza-te foarte bine de frig, ciorapi mereu si asa si daca nu-ti trece, mergi la un doctor. Daca mai apuci acum ca vine Craciunul.laughing

| Psychothic explică (pentru Adry05):

Buna observatie.laughing

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cred ca e o raceala zdravana. Nu trebuie sa te usture (atunci e grav). Dar trebuie sa mergi la medic, ca sa nu se complice.

| Psychothic explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, v-as da funda la toti dar nu se poate.(Stiu ca nu ati facut-o doar pentru funda, sper.)
Numai bine!