| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am o problema de ceva timp si nu știu cum sa scap de ea. Deci anul trecut prin martie am avut pentru prima data relații sexuale cu actualul meu prieten. Cam la o săptămână după si o data cu ciclul, am început sa am o mâncărime extrema care câteodată nu ma lăsa nici sa dorm. Am încercat prima data cu o crema calmanta, dar cum nu am văzut îmbunătățiri, am încercat o crema pentru candidoza. Nu prea a avut efect, dar mâncărimea nu mai era asa de puternica asa ca pentru ceva timp nu am mai folosit nimic.
Acum o luna iarăși a început mâncărimea asa ca am încercat cu alta crema si chiar dispăruse de tot mâncărimea pana acum 3 zile, când a revenit.
Nu știu cu ce sa ma dau ca sa scap de ea. Nu am secreții anormale, dureri sau nimic altceva in afara de mâncărime pe afara, doar când am o secreție. Deci cand secrețiile întra sa zicem in contact cu partea exterioara atunci începe disconfortul si mâncărimea si trebuie sa ma spăl si sa ma dau cu crema repede.
Ceva sfaturi sau vreo idee de ce ar putea fi?
Mersi mult de tot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mancarimile denota prezenta unei infecti/boli cu transmitere sexuala!
Mergi al ginecolog pentru analize si tratament adecvat!
Sanatate!

| mi25 a răspuns:

De ce nu mergi la un medic?