| PrintesaAle a întrebat:

Am o problema. De curand am observat ca nu vad cum vedeam inainte la tabla la scoala. Mi-e frica sa spun familiei si mi-e frica si de reactia colegilor daca va trebui sa port ochelari. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune si familiei si apoi trebuie sa mergi la un medic oftalmolog pentru a vedea despre ce este vorba si, daca este cazul, sa-ti prescrie ochelari.
Si ce te intereseaza ce vor spune colegii, daca va fi sa ai nevoie de ochelari? Ce este mai important: vederea ta sau reactia colegilor?
Sunt niste tampiti cei care se leaga sau isi bat joc de persoanele care poarta ochelari, asa ca nu merita bagati in seama.
Si eu port ochelari de cca 25 de ani si n-am avut nici o problema.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Asta nu e o rusine si mie mi-a fost aiurea dar asta e, fara ei te vor durea ochii crede-ma ca stiu