| takeITover a întrebat:

am o problema... deceva timo au inceput sa imi apara cosuri si nu sunt incantata de asta! imi apare unul intr-un loc, a oua zi e mare si rosu cu o bulina alba in mijloc. il storc si se trece. pe urma imi apare altul in alt loc si ii aplic acelasi tratament(am uiata sa spun... dupa ce il sorc e tot il dau cu spirt) si tot asa. imi este frica sa imi apara mai multe si mai ales sa nu im apara in acelasi loc mereu! oare se vor infecta daca le acopar cu fond de ten? ce sa fac ca sa treca foarte repede si sa nu le mai storc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Foloseste o crema de galbenele sau ulei de caise, aplic-o in fiecare seara pe fata.