| selenahermy a întrebat:

Deci am multe cosuri pe fata. ce tratament sa aplic ca sa scap de ele?

6 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Incearca gelul de curatare de la Gerovital din gama StopAcnee sau de la Avon din gama ClearSkin produsele cu portocaliu, sunt excelente daca vrei sa iti treaca repede cosurile.Ca sa le ascunzi, foloseste corectorul Pure Nature de la Oriflame cu doua culori(verde ca sa ascunzi roseata si culoarea pielii ca sa ascunzi tot).Tot la fel de bune sunt si gelurile de curatare de la Nivea sau Garnier. Take care.

| Ichnat a răspuns:

Un mers la dermatolog?batting eyelashes ce zici? big grin

| Mozurov a răspuns:

Du-te la un dermatolog.Eu am fost, am facut un tratament cu laser timp de 1 luna si tratament medicamentos timp de 5 luni.Am scapat defivinitiv de cosuri (mai imi mai apare foarte rar doar cate un cos mic, dar e ok laughing )

| madalinnnaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema :)) mama imi spune sa nu folosesc nimic ca o sa treaca de la sine :-@ in fine :-j :)) eu pana acum foloseam un baton de la oriflame care costa 15-20 lei ( http://www.google.ro/......tp?/imgres prodCode%3D21351&h=645&w=645&sz=264&tbnid=PR0ZXL-i1i5MzM:&tbnh=92&tbnw=92&prev=/search%3Fq%3Dbaton%2Bcorector%2Boriflame%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=baton+corector+oriflame&usg=__sMmIflk6sp6BILA5U6d4o34PXuM=&docid=RAVCmD7PaIdR1M&hl=ro&sa=X&ei=SiqMUN-rAcrQsgbMs4DwAw&sqi=2&ved=0CCMQ9QEwAQ&dur=537) si iti usuca cosurile foarte repede...dar acum 1 saptamana mi-am luat de la avon gelul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres si iti trec cosurile foarte repede, cu toate ca e mic(15 ml) merita 10 lei... sper ca te-am ajutat :* FUNDA?

| Dodon_Alina_1997 a răspuns:

Salut eu ma confrunt cu aceeasi problema dar deja imi trec cosurile pentru folosesc
1. Dimineata un gel de curatare
2.Sapun natural stii tu din plante pentru altfel risti sa-ti usuci pielea
3.Crema hidratanda de la Loreal ia este antibacteriana si te ajuta cu cosurile
Cind ai cosuri mari poti sa le dai cu alcool (parfum) pentru ca le usuca bine
Sper ca te-am ajutat