| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă,într-un timp m-am confruntat cu mătreața,am folosit Nivea pure gloss anti-mătreață,nu mai am pe scalp în schimb am mătreață lipită de firul de păr! Ce să fac,se vede groaznic, cine vede zice că am lindini nici de cum mătreață. Poate fi de la placa de întins părul?
Vă rog să mă ajutați!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IoanieCriminalul a răspuns:

Spalate pe cap cu otet si apa.Iti face parul sa luceasca si foarte fin.Eu asa am scapat de matreata.

| seriousmoonlight a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un doctor dermatolog... eu cred ca ai dermatita seboreica si ar trebuie sa te speli doar cu sampoane vichy sau nizan de acum incolo

| seriousmoonlight a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un doctor dermatolog... eu cred ca ai dermatita seboreica si trebuie sa te speli doar cu sampoane vichy sau nizan de acum incolo

| DeDeDya a răspuns:

Nu, Cumpara-ti Syoss din acela negru! Este cel mai bun sampon (iti zic din propria experienta ). Funda? puppy dog eyes

| AdrianaArianafx a răspuns:

Am avut si eu matreata odata.am scapat de ea foarte simplu! am facut o baie cu miere. poate o sa te ajute! daca ai ceva mai grav, ar trebui sa consulti un medic.pana nu se rezolva, nu mai folosi placa sau undulatorul de par!