| Denisaasinedddd a întrebat:

Am o problema la ochi de mai bine de o săptămâna. Ma mănâncă foarte rau și sunt umflați. Prima data am avut ochiul stâng apoi ochiul drept. Am fost la un medic de familie și mi-a dar kanamicina sulfat. Și nimic. nu simt nicio stare de bine. Iar acum de trei zile ma mănâncă și gâtul și nasul. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a nu se agrava si mai mult starea ochilor tai, trebuie sa te prezinti cat mai urgent la sectia Oftalmologie ori a spitalului sau a unei clinici private. Multa sanatate!

| Denisaasinedddd explică (pentru corbulalbrosu):

Am fost la un medic și mi-a dat unguent antibiotic dar nu m-a ajutat cu nimic. azi am fost la un alt medic și mi-a dat niște picături. Vreau sa zic ca starea lor s-a îmbunătățit oarecum. Voiam sa știu dacă este cineva pe aici care a avut, și știe cumva cam in cât timp ar dispărea

| LeonardZenga a răspuns:

Tlf, calculator, lipsa de sex mai multe

| Denisaasinedddd explică (pentru LeonardZenga):

Am pus întrebarea pentru a ma ajuta cineva care știe, tu n ar trebui sa comentezi aiurea. dar mna, asta va e educația