| AlexandraS11 a întrebat:

Am o problemă la ochiul stang, mă manancă foarte tare colțul intern și îmi lacrimează. Ce pot să am și cum să tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Probabil ai un ulcior. Du-te la farmacie, spune-i ce ai si iti va da picaturi sau ceva unguent. Incearca sa nu te tot scarpini sau pizglaesti ca ai bacterii pe mana si numa bine ti le bagi in ochi, agravand astfel infectia...

| ElenaSA a răspuns:

E posibil sa ai o infectie sau o iritatie. Intreaba medicul de familie.

| Deliiiia a răspuns:

Clateste-l cu apa, probabil au patruns impuritati in zona aceea. Daca nu iti trece asa, adreseaza-te farmacistului.