| Cristinaaa a întrebat:

Ieri, la scoala, am luat o colega in spate si ne-am dezichilibrat si am cazut amandoua jos, ea din fericire nu a patit nimic, dar eu, nu stiu cred ca am dat cu capul de parchetul din clasa, si acum ma doare ochiul stang si imi lacrimeaza. Ce poate sa aiba, sau cu ce sa-l tratez?

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Trebuie neaparat sa mergi la doctor. Se poate sa fie doar din cauza loviturii, poate sa fie ceva mai mult. Consultul ajuta pentru ca esti si mai linistita. Spune-le parintilor, chiar daca crezi ca o sa supere. Se mai intampla ca o joaca la scoala sa se transforme in ceva ce nimeni nu-si doreste.

| Jadis a răspuns:

Nu ai cu ce sa il tratezi. Trebuie sa ai rabdare, cred ca a fost doar o lovitura minora si inseamna ca va trece fara sa ii faci nimic. Dar daca vezi ca incepi sa vezi in ceata, lacrimarile sunt abundente si durerile tot mai puternice, ar fi cazul sa te prezinti la un medic, sau poate la oftalmolog

| tpuu a răspuns:

Pai. cel mai bine e sa ii spui mamei tale.happysi sa te duci la doctor si la un consult pentru ochi happy. deoarece poate la o cazatura dinaceasta poate ti-ai afectat ochiul.si poate e nevoie de ochelari happysi daca te duci la doctorul tau de familie banuiesc ca iti va da niste picaturi happy...nu sta asa! REPET. spune-i mamei tale si ducetiva la consult!

Dar nu cred ca e ceva grav!

Succes! o sa iti treaca problema pe care o ai happy

Pa!