| LuminitaRoz a întrebat:

Am o problema legata de par...
Il am cret. Dupa ce fac baie mi-l impletesc si ziua urmatoare imi sta bine dimineata, apoi cand vin acasa si ma uit in oglinda observ ca e ca o matura, foarte umflat... ce as putea face? P. S : Il am tuns pana la umeri, daca il mai las sa creasca?thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Exact la fel e si la mine. Abia pe la sfarsitul saptamanii se mai 'aseaza'.
Nu stiu, eu una il prind in coada/impletesc si asa nu se mai vede cat de umflat sta. Abia dupa 2 zile il las desfacut

| nutuxcristian a răspuns:

Poate este din cauza samponului,poate dauna parului. Cand cumperi un sampon, uita-te pentru ce este: par, gras sau slab.Sau...eu cunosc o femeie care tot asa avea probleme ca ale tale si s-a tuns la chelie. Bine, varianta asta este pentru recuperarea parului.winking dar eu iti recomand schimbarea samponului cu un; clear, advance tehniques. Bft; P