| Elenag12348 a întrebat:

Am o problema. Menstruatia ma tine in general 6-7 zile, dar deja sunt la a 11 a zi. Problema e ca am si cheaguri mari. E doar o dereglare hormonala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Yrem3119 a răspuns:

Da, nu te speria, probabil ai si racit la burta de aceea te tine mai mult si ai cheaguri, asta mi se intampla si mie, este bine ca te cureti, era mai rau daca nu iti venea! Sanatate!

| Zorn a răspuns:

Ori dereglare hormonala, ori ai racit la burta. Daca cea de dinaintea acesteia a durat mai putin decat de obicei sau daca ai avut o intarziere mare, e posibil sa se intample lucrul asta. Se poate intampla si daca iei anumite pastile care maresc presiunea sangelui, dacă bei băuturi care contin alcool, daca mananci multi carbohidrati etc.
Poate sa fie si un deficit de vitamina K, mai ales dacă stii ca ai probleme cu oasele (dureri, de exemplu). Daca lucrurile persista sau se inrautatesc sau daca data viitoare vei pati la fel, iti recomand sa mergi la doctor.