| Abb33 a întrebat:

Am dureri foarte mari de spate si putin de burtă. Si menstruatia foarte redusa (se observa numai cand merg la baie). Poate fi vorba despre o dereglare hormonala?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care acest mod de desfasurare complet atipica si in aceeasi timp si destul de anormala a procesului menstrual se va repeta si data viitoare, in acel caz consultatia ginecologica va deveni absolut necesara fiindca trebuie depistata atat natura cat si motivele/cauzele care pot sa provoace dereglarea activitatii hormonale. Multa sanatate!

| catablondu a răspuns:

Buna,
da. Poate fi o disfunctie hormonala, daca se intampla frecvent e posibil ca organismul tau sa se comporte asa in perioada menstruatiei, daca se intampla doar acum ar fi bine sa soliciti parerea medicului de familie sau a unui ginecolog.
O zi frumoasa!