| Aishaa a întrebat:

Am o problema.Menstruatia mea vine regulat. am dureri in prima zi dar imi trec pe parcursul acelei zile.Insa in ultimele zile mi se inchide, treptat de la rosu si cam in ultima/penultima zi pana la un maro sa zicem.In luna asta si cealalta, in ultima zi a devenit inchisa, un maroniu inchis inchis. E vreao problema? Am mancat mai multe dulciuri, si poate am stat cu spatele gol, insa nu stiu daca astia sunt factori care imi infulenteaza menstruatia. Voi cum aveti menstruatia in ultimele zile? Ce culoare? e ceva in neregula cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e nimic in neregula. Este sange statut in uter care se degradeaza, de aceea este maro.

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

De obicei toate fetele patim asa! Dar pentru siguranta ta si sa te impaci tu cu gandul ca nu e ceva grav! Explicai mamei tale ca e mai mare si iti va explica mai bine! Nu-ti fie rusine, vorbeste cu mama ta deschis, ca doua prietene!

| さいゆき a răspuns:

Nu inseamna nimic deosebit, nu ai nici o problema. Ceea ce se intampla este normal.

| Diiiaaa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un medic ginecolog. Poate este o problema mai grava

| Helioot a răspuns:

Neah... SAngele in contact cu aerul se oxideaza uneori si devine maro! NU e nimic grav!

| nikol_8225 a răspuns:

Mai bine pune aceasta intrebare pe www.noifetele.ro
si iti vei primi un raspuns congrent.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurgerile maronii, reprezinta resturi de cheaguri de sange eliminate cu greutate.

| Aishaa explică:

Multumesc mult de raspunsuri, sunt mai impacata ^-^

| Roxx_2569 a răspuns:

In ultimele zile sangele se inchide la culoare.
Nu cred ca este din cauza dulciurilor;*.
In orice caz, mai bine e duci la medic si o sa-ti spuna daca e ceva in neregula sau nu;*.
Sper ca te-am ajutat.

| felice a răspuns:

Eo zic ca e totul normal!winking... Daca te simti in neregula spune-i mamaei tale si o sa te duci la un doctorwinking.happy