| anonim_4396 a întrebat:

Am dureri de spate, cap, menstruația mi-a venit, nu stiu daca contactul sexual protejat a fost in ziua ovulației. E posibila o sarcina din ce am spus? Menstruația a fost puțin cam ciudata, in ultima doua zile a curs ca o culoare maro, dar a fost cu dureri, simptome

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Protectia contraceptiva (prezervativul) se foloseste cu scopul de a facilita/permite sa fie intretinute contacte sexuale in orice zi a ciclului menstrual, inclusiv zilele perioadei fertile sau cele ale sangerarii menstruale. E. In cazul in care prezervativul ramane INTREG si INTACT la terminarea sexului si pe parcursul sexului SPERMA a fost ejaculata IN PREZERVATIV, dar deoarece acesta NU va putea ajunge IN VAGIN reiese cat se poate de logic ca formarea sarcinii devine practic IMPOSIBILA. Se considera ca inceperea menstruatiei reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9%, in ciclul menstrual anterior NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in uter. Multa sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Daca prezervativul s-ar fi spart nu mai stătea strâns pe penis, nu?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se face la 5 saptamani de la ultimul ciclu menstrual, daca ai ciclul regulat.
Sau DUPA 21 de zile, de la ultimul contact sexual- cand este neregulat.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar mi-a venit menstruația după contact.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigura ca nu este ciclu peste sarcina? Mai ales ca a fost mult mai putin si maroniu...

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu există posibilitatea unei sarcini din moment ce v-aţi protejat.

| sweetangels a răspuns:

A tinut cat tinea de obicei? si nu doar maro sau spotting...sange trebuie sa fie. plus de asta ai zis ca ai avut contact protejat. de ce atatea griji?

| Denisya a răspuns:

Eu mia grvd in 3luni si o sapt si mai am 2 copii am 21de anihappyfaza e ca la a treia sarcina mi-a venit ciclu 2luni.a fost închis maro si a tinut 4zile