| maaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o problema... mi-a aparut azi dimineata un herpes, e mic dar e deranjant. Ceva care are efect contra el, sa scap repede...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KiddSimo a răspuns:

Nu poti face nimichappylasa`l asahappyvezi ca sunt la farmacie niste plasturi incolori.il aplici peste herpes si nu se mai vedehappybafta:*

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplică pe el tinctură de propolis, ustură un pic dar tratează foarte eficient, reduce inflamația și grăbește vindecarea.
Pa, pa.

| mymed a răspuns:

Crema cu aciclovir este inutila odata ce ti-au aparut veziculele de herpes. Poti folosi plasturi Compeed.
http://www.mymed.ro/tratamentul-herpesului-labial.html

| FroddoLikesBlood a răspuns:

Pentru inceput iti poti lua plasturii compleed de la farmacie. urmezi insturctiunile si daca nu ti a disparut du-te la medic.dermatolog sau de familie.inca o metoda iti poti aplca pasta de dinti pe el stai 2 ore cu ea dupa care te speli si faci asta in fiecare zi pana iti dispare. sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.si succes!:*. fundita?batting eyelashes

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ai incercat plasturele antiherpetic-sau cum se numea
si crema de galbenele e buna...

| helpu a răspuns:

Plasture herpetic.E vreo 3 lei la farmacie unul...itit iei.il pui.il tii canteva ore...si iti trece. Sa iti cumperi 2.sa fii sugura.

| Bya_6882 a răspuns:

Plasture antiherpetic

e f bun
me mi`trecut repede...

| virus_2823 a răspuns:

Aciclovir unguent, dar atentie nu il folosi mai mult de 2 ori pe zi si mai mult de 3 zile ca poate arde piele si dupa arata naspa, este si sub forma de pastile dar ia unguent