| Denii1234 a întrebat:

Am o problema puppy dog eyes, trebuie sa imi fac operatie la nas [ deviatie de sept] si cu aceasta ocazie mi-as dori sa imi modifice si forma nasului adica eu cum il am ascutit as vrea sa mi-l faca rotund, deci daca o sa imi modifice numa forma nasului o sa ma deformez cu timpu? app am 16 ani si inca nu sunt hotarata ce sa fac ca tare mult imi doresc sa imi modifice forma nasului... voi ce ma sfatuiti sa fac? Ca cu doctoru inca nu am vorbit.
Si inca ceva va rog din tot sufletul sa nu da-ti raspunsuri gen ca is mica pentru ca tot am auzit asta, as vrea sa imi dati doar un sfat sper ca ați inteles ceva din ce am spus eu puppy dog eyes
O zii frumoasa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| vangaelis a răspuns:

In primul rand, operatia pentru deviatia de sept o face un chirurg specialist ORL. Pentru modificarea formei nasului din interes estetic mergi la un chirurg plastician. doar in anumite cazuri se poate efectua rinoplastie dupa septoplastie. Trebuie discutat cu medicul tau curant asta.