| CuTup3u a întrebat:

Buna!

Am o problema si nu stiu ce sa fac!
Cand deschid gura si o inchid imi pocane masilaru de la inceieturi, cand ma las jos imi pocane inchieieturile la genunghi, cand fac flatari imi pocane la cot, de 5 ori pe saptamana in fie care dimineata mi se pune crampe la picior si trebuie sa ma trezesc si sa merg prin casa.

Ce sa fac sa scap de aceste probleme? Oare am lipsa de caldiu si de aceea mi se intampla astea? Ce calciu ar trebui sa iau?big grin
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| andrw1929 a răspuns:

Consulta-te cu parerea unui doctor!
Succes!

| Athée a răspuns:

Poate ai probleme cu oasele... Incearca sa faci sport in aer iber si sa bei multe lactate. Pe mine asa m-au lasat durerile de incheieturi. La fel pocaneau.

| SparkleO a răspuns:

Salut.
si eu am probleme de genul. nu se pot rezolva, nu prea ai cum.
maxilarul imi pocneste cand casc...
genunchii, mai mult dimineata si atat.
mainile, e ceva normal...

| Damon01 a răspuns:

Si eu patesc asta la genunchi dar nu ma deranjaza si nu ma ingrijoreaza mi se pare ok deci nu stiu ce sa iti zic

| alexbestt a răspuns:

Ar fi bine sa iei calciu+magneziu si un mix de vitamine dar nu iti face griji nu e ceva grav pe masura ce oasele tale se vor dezvolta vor disparea treptat aceste probleme.

| andruska145 a răspuns:

Da,trebuie sa mergi la farmacie sa.i spui problema si ea iti va spune ce calciu iti trebuie...
sper ca te.am ajutat