| Alina291 a întrebat:

Am o problema si vreau sa stiu daca vitamina k se elibereaza fara prescriptie medicala. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
indiferent daca da ori nu fara reteta, tu trebuie sa consulti medicul de familie, nu poti consuma aceasata vitamina fara sa ii cunosti si reactiile negative, asa ca, un drum la medic, te va salva de multe neplaceri.
Sarbatori fericitehappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Să NU-mi spui că vrei s-o foloseşti pentru "întârzierea" menstrei!

Acela e un BASM - vezi detalii în răspunsul meu :
http://www.tpu.ro/......intrebare/

Dacă vrei Vitamina K ( sub formă de fiole ), ai NEVOIE de Reţetă/prescripţie medicală!

http://www.medipedia.ro/......mg-ml.aspx

Sărbători fericite!

| SimonaCristina a răspuns:

Vitamina k este medicament antihemoragic si nu cred ca la varsta ta o farmacie ti-o va elibera fara prescriptie medicala. Si, apropo, NU trebuie sa iei nici-un medicament fara indicatie si prescriptie medicala...

| elyfel a răspuns:

Da se elibereaza fara pescriptie medicala.