| stigmata6 a întrebat:

am o problema...sunt slaba, dar am burta, cum sa scap de ea cat mai repede posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mikka_1023 a răspuns:

Hey...salootyk.pai am un program cu exercitii care ajuta! sincer, id meu mihaelcikmihaelcik@yahoo.com,iti trimit video sa urmezi si tu acesti pasi, si in 2 saptamini gata!
foondytza?:*

6 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Exercitii multe(abdomene, alergat, nu slabesti numai dintr-un exercitiu anume), poti sa mananci orice dar putin, nu te lacomi sa termini tu toata mancarea, mai lasa si la altii

seara mananca si tu fructe si bea lichide
spor la treaba

| hippiemuslim a răspuns:

1 vezi daca nu esti insarcinata
2 prin alergat zilnic pana la epuizare si exercitii fizice, stii tu abdomene, genoflexiuni, chestii care implica muschii burtii

| benunix a răspuns:

Fa sport...mai ales abdomene.

| AmberMyth1 a răspuns:

Fă sport si mănâncă sănătos. Incearca să faci un anumit numar de abdomene in fiecare zi. Incepi usor, cu 10-20 abdomene in fiecare zi, apoi schimba cand ti se pare ca esti pregatita sa treci la mai multe. Exista mai multe tipuri de abdomene, fiecare iti lucreaza o anumita zona a abdomenului. Cat despre mancare, trebuie sa ai un anumit program. Incearca : LA GUSTAREA 1 : UN MAR, LA PRANZ : NU MAI MANANCI PAINE, LA GUSTAREA 2 : UN IAURT SANATOS, SEARA : O SALATA. Si nu uita ca trebuie sa ai rabdare.

| Mally_7411 a răspuns:

Si eu vreau sa aflu! Daca afli, da msg te rooog

| Seryi a răspuns:

Sal nu am avut cu burta probleme niciodata si prietenele care le cunosc de la club tot. Bagi zilnic ceai negru cu lamie si zahar poti pune dar nu mult la fel cu mincarea maninci asa cit normal nu mult! In special salatele eale cu ulei de masline si nici intr-un caz cu sosuri, mayones sau ceva de genu si desigur fuga de rezistenta si exercitii la abdomen in 6 luni iti garantez il dai jos! Succeswinking