Întrebare recomandată | LiveTheMoments a întrebat:

Am o problema. Eu nu sunt foarte grasa ba din contra sunt slaba insa am burta si nu stiu cum sa scap de ea. Ce exercitii as putea face pentru a scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Abdomene, alearga mai des, si mananca mai putine grasimi... In 2 luni o sa se vada diferenta!

| Juviia a răspuns:

Abdomene,mancat mai putin si alergat mult! Bafta:*

| LiveTheMoments explică (pentru Juviia):

De alergat alerg o gramada, insa mananc mai mult dar nu grasimi! O sa incerc abdomenele!

| Juviia a răspuns (pentru LiveTheMoments):

Ok

| n1445 a răspuns:

Abdomene si saritul corzii. Daca te tii de treaba o sa imi multumesti in mai putin de o luna happy

| VenomMMA a răspuns:

Bea multa apa, consuma multe fructe, nu mananca gras dupa ora 19, ( de preferat este sa nu mai mananci deloc dupa ora 19 ), si poti sa faci 5 serii a cate 20 de abdomene zilnic, timp de-o luna. Scapi de burtica ( grasimi ) si ramai cu un abdomen plat. happy

| MiNuTz a răspuns:

Degeaba faci 1000000 de abdomene, daca nu esti in deficit caloric (mananci mai putin).
Indiferent de ce mananci, daca te aflii in deficit caloric si mai si faci exercitii de tip cardio (ex. Jogging) o sa slabesti. Si nu grabi acest proces. Poti fii intr-un deficit caloric de 20% si vei slabi.
Sper ca te-am ajutat happy

| Andrei_Nikol_1970 a răspuns:

Abdomene

| Roxx99trr a răspuns:

Alergatul si abdomenele sunt destul de bune dar trebuie sa ai grija si la alimentatie ( cel mai important- nu manca dupa ora 7 seara)