| vanessa001 a întrebat:

Buna,am o problema un pic cam jenanta, prima mea menstruatie a fost anul trecut in septembrie apoi la inceputul lui ianuarie iar acum inca nu da semne ca apare.ce as putea folosi pentru o menstruatie regulata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| myrealloveismum a răspuns:

Pai, esti la inceput.nu trebuie sa-ti faci probleme.doar astepti.la fel am patit si eu, sunt in clasa a VIII-a si doar acum mi-a venit.cateva luni mi s-a intrerup.nu te speria. daca chiar nu va veni in vreo 3-4 luni, parerea mea este ca ar trebui sa consulti un medic.dar deocamdata asteapta.sanatate-ti doresc. funda?:*

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ceaiul,,traista ciobanului,, regleaza menstruatia

| inconscient a răspuns:

Intreaba un medic! Sa nu faci nimic de capul tau! O colega de-a mea ajunsese la 13 ani si inca nu-i venise deloc! A mers la doctor si s-a "rezolvat"! Este la inceput si nu e regulata, e ceva destul de normal, am citi pe un site specializat ca primele dati pot avea diferenta si de 2-3 luni intre ele! Mai documenteaza-te sau mergi la medic! Succes!

| mirella9824 a răspuns:

Pai nu trebuie' sa-ti faci griji iti faci griji inutile poate iti apare cu cateva zile mai tarziu asa mi s-a intamplat si mie dar daca nu iti vine menstruatia deloc luna asta ar trebuie sa te duci la un control happy