| anonim_4396 a întrebat:

Problema mea este ca am nascut in septembrie am avut prima menstruatie in decembrie ar fi trebuit sa o am pe urmatoarea cam pe 29 ianuarie dar inca nu a aparut e posibil sa fie doar o intarziere adica sa nu fiu insarcinata? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mai probabil sa nu-ti fi intrat inca in normal dupa nastere. Dar daca nu te-ai protejat e posibil sa fii insarcinata.

2 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Din cate stiu eu, este foarte greu sa ramai insarcinata in primele 6 luni dupa nastere. Asta nu e o regula. Fa un test si consulta un ginecolog, el stie cel mai bine. Sa-ti traiasca bebe si sa creasca frumos si sanatos.

| silvia07 a răspuns:

Daca alaptezi sunt putine sanse pentru o sarcina. Un caz asemanator i s a intamplat unei verisoare, i a venit o menstra si pauza, axact perioada cat a alaptat.Asta a fost in cazul ei. Cel mai sigur e un test de sarcina, care sunt atat de usor de cumparat, le gasesti chiar si in supermarket!