| IoanaGojgarea a întrebat:

Buna! Am o problema urgenta! Am 16ani si nu mi-a mai venit menstruatia de pe 20mai si suntem deja in luna Iulie. CE SA FAC? Mentionez, nu sunt insarcinata pentru ca am facut 2 teste de sarcina si sunt negativa, iar o saptamana m-am spalat cu apa rece si dupa cu apa calda, cand fac treaba mica, pipi este inchis la culoare si are un miros puternic si cateodata gasesc pe lenjerie urme maro de secretie, VA ROG AJUTOR NU STIU CE SE INTAMPLA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Urgent la medic. Cu mama de mana.

| Mopmop a răspuns:

Mergi la un control ginecologic. Medic de familie intai si apoi trimitere la ginecolog. Mergi cu unul din parintii tai.
Nu iti fie rusine sa vorbesti cu ei!
Multa sanatate iti doresc!

| Teo29 a răspuns:

Mergi la medic, s-ar putea sa fie o infectie.
Ginecologul te va ajuta

| Elenaaa1111111128383848383838383838 a răspuns:

Mergi la un consult și eu am aceeași problema nu mi-a mai venit din August anul trecut și acum 5 luni am fost la doctor și am făcut analize și a iesit ca am o boala autoimună sa nu te sperii pentru ca fiecare avem organismul diferit, prima data o sa îți facă analize și după un consult/ecografie la ovare (ginecolog) bine inteles o sa te întrebe daca ți ai început viata sexuală pentru ca trebuie sa știe cum sa iti facă ecografie spre fericirea mea nu mi-a introdus acel aparat (nu stiu cum se numeste) in vagin ( pentru ca nu mi am început viata sexuală) și după ce îți ies și analizele și ai și ecografia doctor o sa știe ce are de făcut in cazul tau, eu sunt încă in investigații pe tema asta și recomand clinica provita strada Alexandrina nr 20 din București secția endocrinologie doctor Radu Tatiana Georgiana și medic ginecolog Haiduc, sunt niște oamenii super Ok și de treaba și înțelegători nu o sa te simți inferioară sau judecată. Pup și multa sănătate sper ca te am ajutat mult și sper sa nu fie nimic grav