| nuconteaza312321 a întrebat:

Buna am o problema urgenta, Am o alunita micuta pe spate de cand eram micut si din greseala m-am scarpinat pe spate si am zgariato putin in sensul ca ( in margine mi-a iesit foarte putina substanta de aia. adica incolora foarte putin, si am auzit atatea despre cancerul de piele, s-ar putea sa il fi declansata? Nu vreau sa par copil repede va rog un raspuns ( stiu ca nu este categoria buna dar, aici primesc cel mai repede raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cancerul nu se declanseaza ca tusea, dar cel mai bine ar fi sa tragi o fuga la medic.

| Waffen18 a răspuns:

Pai nu trebuia sa o scarpini, alea trebuiesc lasa-te in pace... ai putea sa te prezinti doctorului de familie

| VladHelp a răspuns:

Daca e o alunita mica nu are nimic. Lichidul incolor e probabil o substanta care iti vindeca pielea. Dar daca incepe sa curga sange trebuie sa te prezinti la doctor ca sa ti-o scoata. Bafta!

| nuconteaza312321 explică:

M-am trezit acuma si am atins-o cu degetul si nu ma mai doare si este la fel.

| KodrutZ a răspuns (pentru nuconteaza312321):

Nu conteaza. Cancerul cind incepe sa doara e prea tirziu. O vizita la medic te poate costa vreo 100-200 RON, poate chiar mai mult, in functie de ce analize mai trebuie' sa faci. Lipsa vizitei asteia s-ar putea sa te coste viata. Ce alegi?