| RoxanaRocsie14 a întrebat:

Am o stare, o senzatie asa de voma, nu am pofta de mancare si am o stare de oboseala! Ce pot sa am? De ce sunt asa?
Help please.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy aceste stari le da atunci cand ai probleme cu fierea starea de voma, oboseala, greata, dar si o boala de plamani poate fi, lipsa poftei de mancare, oboseala, sper ca nu ai facut ceva necuviincios sa te astepti la altceva...dar cum zice si enuntul de mai jos, bine ar fi sa consulti medicul de fam neignorand acest sfat.o zi buna si multa sanatatehappy

3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Este o boala care in popor se numeste ...Viermisori...ei bine trebuie sa manaci paine prajita cu usturoi si sa eviti lactatele si dulciuriile sau poate esti obosita si un somnic tiar prinde bine

| hummer24 a răspuns:

Ei fi insarcinatawinking

| Ayra a răspuns:

Starea de voma poate fi din mai multe cauze: paraziti intestinali, carente de vitamine sau dimpotriva, surplus de anumite vitamine. Starea de oboseala se poate datora faptului ca ti-ai suprasolicitat corpul, ai mancat aiurea, ai schimbat ceva in regimul tau de viata si corpul inca nu s-a adaptat sau ai trecut printr-o perioada mai "dura" pentru tine. Cu toate astea, un control medical nu strica, avand in vedere ca te poti duce la medicul de familie sa iti dea trimitere pentru analize (toate) si astfel sunt gratuite. Iar pentru orice eventualitate, ia Vitamax timp de 5 zile (capsulele concentrate) sa vezi daca te simti mai bine.