| AlinnnaAlina a întrebat:

Am observat ca lunar, înainte cu o săptămână de a-mi veni ciclul, dezvolt o infecție ce pare a fi Candida. Am fost la farmacie şi mi s-au recomandat 12 ovule Polygynax si 4 zile Fluconazol. După 2 zile de tratament nu mai am mancarimi, nici usturimi la urinat, iar secretia branzoasa a dispărut. Sa iau şi celelalte 10 ovule? Mi se par prea multe. Pe prospect nu am găsit nimic mulțumitor in legătură cu cat timp ar trebui sa fac tratamentul. Vă mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trataentul de ciuperci trebuie facut minim 10 zile dupa disparitia totala a simptomelor, deci cu siguranta trebuie sa faci tot tratamentul, altfel luna viitoare infectia va recidiva si va fi rezistenta la acest tratament (care va fi definitiv pierdut pentru tine)

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Brigaela):

Are dreptate colega de mai sus. Continuă tratamentul.

1 răspuns: