| morandi a întrebat:

Am pe picior jos la muschi niste vene putin iesite... ar putea fi varice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cati ani ai? Presupun, dupa nume, ca esti de sex masculin.Sunt un inceput de varice.Ai hemoroizi, ai circulatie proasta a sangelui, zgomote in urechi?

| morandi explică (pentru pietrean):

Am 21 de ani circulatie proasta a sangelui e posibil sa am dar zgomote in urechi inca n-amlaughing si acest inceput poate fii tratat sa inteleg nu?

| pietrean a răspuns (pentru morandi):

Da,preventiv,ca sa nu ajungi la acufene(asa se cheama zgomotele in urechi). Esti tanar,dar poti sa ai hemoroizi,din cauza statului prea mult jos(la calculator,la volanul masinii),din cauza mancarurilor picante,sau a celor care provoaca constipatie, a lipsei fibrelor alimentare, lipsa lichidelor, a bauturilor carbogazoase... Daca ai picioarele si mainile reci, poti sa ai si circulatie prasta.INTREBARI? O vizita lamedicul de familie, ar fi buna! Sanatate!

| morandi explică (pentru pietrean):

Am fost si mi-a dat TROXEVASIN. De exemplu iarna cand e frig afara imi crapa pielea la maini.

| pietrean a răspuns (pentru morandi):

Probabil ai o problema, de iti crapa pielea mainilor, iarna.Lucrezi in frig, te speli cu apa rece, afara.Iti crapa pielea pe toata mana,sai la degete? Nu sunt medic,dar te inreb, ca sa vad, daca ai aceleasi simptome ca mine. Am hemoroizi mici, circulatie proasta, acufene in urechea stanga.Si mai am si 60 ani,sex feminin,administrator de firma,colesterol si trigliceride,stat mult pe scaun,ridicat greutati,stres,cat incape, stat picior peste picior, tocuri...Dar m-am desteptat, deoarece doar eu munceam in casasi pentru casa, asa ca acum prefer sa stau la calculator.Dar ce te intereseaza pe tine asta? Retine doar ce te intereseaza!

| morandi explică (pentru pietrean):

Da bineinteles ca retin ce ma intereseaza

| morandi explică:

Dar nu's invinetit! doar ca se vad asa... pur si simplu