| siluanrimbu14 a întrebat:

Buna,am polutii nocturne în somn, căci am 14 ani, dar polutiile nocturne scad nivelul de testosteron din corp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te stresezi tu cu nivelul de tostesteron, ca nu te apuci acum de facut copilasi. Ala scade la batranete, nu acum!

Ai 14 ani si este perfect normal sa ai polutii nocturne!
Spala-te dimineata si seara cu apa calda si sapun, pe cuc si prin faldurile lui si schimba lengeria de corp, ca sperma se intareste si miroase urat, putand chiar sa-ti produca mancarimi, roseata si iritatii pe cuc.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,nu îl scad, deoarece sunt niste chestii biologic naturale pentru verificarea sistemului reproductiv.
Ce îți poate afectat testosteronul este sedentarismul, fast food-ul, somn insuficient și multe altele