| danutu2001 a întrebat:

Revin cu o problema. Am polutii nocturne si e foarte enervant. Cand fac dus de cate ori sa dau cu gel de dus pe instrument cand am polutii? Dar cand n am polutii? Mersi anticipat. Scuze daca e o intrebare ciudata. Dar e foarte enervant cu polutiile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie sa te speli de 100 ori cu sapun, gel, sampoane.
Daca te speli cu apa si folosesti si un sapun cu miros placut, atunci este suficient sa mirosi si tu bine.
Evident, sa te speli zilnic, fiindca spermele miroasa atunci cand sunt vechi, se aduna si intra in putrefactie.
Tot odata, dupa dus shimba-ti si chilotii si foloseste un detergent placut parfumat pentru spalarea lor.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Polutiile nocturne sunt un fenomen normal si sanatos la adolescenti!

Nu am inteles ce treaba are gelul de dus cu polutiile nocturne!
Cand faci dus, evident cu dormi, deci nu ai polutii, asa ca, te speli normal si pe instrument, ca sa nu ramana urme de sperma si sa irite penisul.
Cand nu ai polutii tot trebuei sa te speli pe penis foarte bine, ca si urmele de pipi pot produce ititatii, sau mirosii urat.
Igiena zilnica necesita spalarea cu apa calda pe tot corpul, incluzand organele genitale. Nu uita sa decalotezi penisul si sa speli cu apa calda si sapun, ca nu musca si nu irita apa, da si cu gel sau sapun, si clateste bine dupa aceea.
Dupa dus, evident schimbi chilotul!

| danutu2001 explică (pentru Violleta2022):

Deci folosesc cantitatea de gel de dus sau sapun la fel ca si cand fac dus fara o polutie? N o sa miroasa daca folosesc la fel gel de dus sau sapun? Eu cand fac dus normal folosesc de vreo 8-9 ori gel de dus iar dupa polutie cam de 15 ori. Deci cum trebuie sa folosesc gel de dus dupa polutie la fel ca si cand ffac dus normal?

| Violleta2022 a răspuns (pentru danutu2001):

NU inteles de ce sa folosesti de 8-9 ori atat gel, acnd te speli cu multa apa calda, pui in palma gel de dus si te cureti, poate 1-2 ori, dar in nici un caz de 8-9 ori, ca doar nu-l ti nespalat cu lunile.
Faci clabuc si-l sapunesti bine, apoi il clatesti fffff bine.
In principiu, nu consumi 1 sapun la 1 singur dus, cum nu consumi nici 15 mani de gel de dus. la spalat un penis.
Este deja ridicol la cat de mult spumat poti folosii la un penis care necesita in principiu 98% apa calda si doar 2% sapun sau gel de dus.
Dar trebuie sa te speli zilnic sau dupa fiecare mas turbare ori polutie, ca sa nu se imputa chilotul si restul sa miroasa.
Asta tine de regulile de igiena, pe care mama sau tatal tau trebuiau sa ti le explice de cand erai micut, cum sa te speli, cat gel sau sapun sa folsoesti, cum sa-ti decalotezi penisul si sa-l cureti INTOTDEAUNA dupa ce elimini sperma involuntar (poutii) sau voi, prin mast urbare.
Nu uita sa iti schimbi chilotii dupa fiecare spalare!

| doctorandus a răspuns:

De mas.tur.bare n-ai auzit? Sau ai fimoza?

| dannyel86 a răspuns:

Igiena e foarte importanta, in orice imprejurare. Trebuie sa intelegi de ce ai polutii atat de des, nu cat de mult gel trebuie sa folosesti pentru a-ti curata "instrumentul", ca sa te citez.