| anonim_4396 a întrebat:

Ce cauzeaza polutiile nocturne?

4 răspunsuri:
| gabrielutzu a răspuns:

Dar cele diurne? :laughing

| CrucifiedCountess a răspuns:

Polutiile nocturne sunt pierderi involuntare de sperma in timpul somnului. In cea mai mare parte a cazurilor polutiile apar in timpul asa-ziselor "vise umede" sau vise erotice. S-a observat ca multi dintre cei care au asemenea "vise umede" sunt fiinte care si in timpul zilei sunt foarte excitabile si receptive la stimuli de natura sexuala, desi acest lucru nu este uneori constientizat de cei in cauza. Adesea barbatii care refuleaza si isi inhiba foarte mult propriul erotism si dorintele amoroase se confrunta cu vise erotice terminate cu ejaculare.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Sunt si eu curioasa cine mi-a dat nefolositor.si intrebare daca polutiile nocturne nu sunt ce zic eu, atunci ce sunt, de mi-ati dat nefolositor?

| alexam a răspuns:

Nu stiu, dar presupun ca daca nu ai activitate sexuala regulata, sau intensa, de asta apar... Sau, te excita o tipa foarte tare, si dupa 4 ore, noaptea, cand ajunge informatia la creier, hop si treaba aia... sau te uiti la un film erotic seara, fara a te,, descraca,, se gasesc cauze destule, si inca eu's femeie si stiu... Sau tu esti tot femeie? big grin