| Mario1994 a întrebat:

Am probleme de sanatate. Mi-e rau la stomac, am de senzatie de voma, nu am pofta de mancare, ma doare ceafa, fruntea, de o saptamana sunt asa, tot mi-e rau, ce sa fac? Am fost la spital, mi-am facut toate analizele, eco, au iesit negativ, nu am nimic, tensiune am avut ( 140-150) dar e ciudat sa nu imi treaca greata asta prin stomac, sa ma doara ceafa si fruntea...beau destule medicamente, sunt disperata. Dati-mi un sfat, va rog. Multumesc. Am sinuzita asta de 5 ani, credeti ca poate fi de la sinuzita ce am problemele astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tensiunea mi se pare mare si de aici ai putea avea ameteli si dureri d ecap, dar greata nu cred.
Mai fa investigatii medicale, pentru ca simptomele sunt comune la zeci de boli si probleme de sanatate.
Fa o radiografie la stomac sau ficat!

| CuriousStuff a răspuns:

Fruntea te doare de la sinuzita, restul nu se leaga... S-ar putea sa fie si din cauza hipertensiunii. Te stii cu probleme de tensiune? Iei tratament pentru asta? Sau ai primit acum?
In rest, durerea de stomac, raul si senzatia de voma probabil sunt de la ceva ce ai mancat... Bea niste ceaiuri caldute, nu manca nimic care sa pice greu la stomac cateva zile (prajeli, mancaruri grase...) si vezi cum te simti. Daca analizele au iesit bune nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca totusi nu iti trece mai mergi peste o saptamana si repeta analizele.
Multa sanatate.