| Fabio_Fabio_1992 a întrebat:

Buna seara tuturor! Am o problema, nu stiu ce e cu mine, uneori am diaree, altadata am durei de cap, cefalee, ma apasa si trece. Ba am senzatie de greata. Toate analizele mi le-am facut dar au iesit negative si nu s-a gasit nimic. Am fost la control de cate ori si nu am nimic, ciudat. Am doar 22 de ani, deja imi fac griji multe..Am sinuzita de 4 ani si plus urticarie, astea doar. Din ce cauza e asta, sa ma doara ceafa, ba capul, ba mi-e rau, ba ma doare burta, de ce? Mananc sanatos si beau natural. Nu beau prostii gen Cola, nu mananc fast food. Nu fumez, nu beau alcool. Nasa mea care e medic a spus sa nu imi mai fac griji ca am ceva, sau ma doare ceva, ca am probleme cu depresia cica. Ca gandesc mult psihic, poate fi cauza depresia sau boala psihica? Sau care e diferenta? Care ati trecut prin asa ceva? Sa-mi spuneti si mie niste sfaturi bune de folos. Boala psihica duce la probleme? Sau? Am fost la destule spitale si nu am nimic. Analizele in general sunt negative. Am facut eco si alte chestii, negativ tot. Uneori ma izolez in casa, sunt mai retras, am ganduri negre, psihicul asta...ma cam invinge..Seara frumoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alexandru_Adrian_1980 a răspuns:

1 Uneori mai trebuie sa mananci si mancare gatita de aceia te doare burta si faci diaree pentru ca te strici la stomac laughing) 2 si ar fi recomandat sa faci sport si sa stai mai mult la aer curat laughing).
FUNDA?

| Alexandru_Adrian_1980 a răspuns:

APROPO cefalea o faci cand stai cu capu stramb ti-se incaleca venele pentru a trece maseazate si odata ce la analize nu a iesit nimic KEEP KALM

| Loeska a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la mai multi medici, sa vezi si parerea lor. S-ar putea sa ai aceste simptome si din cauza stresului sau a depresiei, pe langa sistemul nervos, stresul si depresia afecteaza si celelalte organe. Mergi la un doctor psiholog sa-ti dea un tratament sau ceva, si ai grija la ce mananci.