| Dyanita a întrebat:

Am racit jos.Am luat scomutil dar imi trece durerea dar nu in totalitate ce sfaturi imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Antibioticele se elibereaza pe baza de prescrpitie medicala, deci trebuie sa va adresati medicului pentru a va recomanda un antibiotic. La modul general antibioticele ciprofloxacina, norfloxacina, ofloxacina si biseptol, neoxazol se recomanda cel mai frecvent in cazul infectiilor urinare.

2 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Nolicin.La 12 ore, o capsula.Cel putin 5 zile.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tratament cu Biseptol. Trece!