| ALEXANDRA a întrebat:

Am rosu in gat, nu ma doare, ma mananca gatul. Tusesc foarte urat, noapte vomit de la asta. Iau Augmentin, Eurespal pastile si Ibalgin sirop, am mai luat Calmotusin, si Strepsils. Nu stiu ce sa fac, de doua saptamani tot trag asa, doctorul zice ca nu e cazul de injectabil, dar nu stiu ce sa fac. Ceva remedi efeciente si rapide va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu se amelioreaza eu zic ca ar fi bine sa treci pe injectabil.
Ceaiuri caldute cu lamaie, mierea ajuta mult.
Poate ti-ar trebui un antibiotic mai tare.
Te pup!

| justsummer a răspuns:

Nu exista un remediu de genul bea un ceai si trece tot, dar e foarte posibil ca organismul tau sa nu raspunda la cefalosporine si ar trebui sa-ti intrebi doctorul daca nu e cazul sa treceti la o alta gama de antibiotice doua saptamani e cam mult pentru o raceala.

| Jnebun a răspuns:

Ia pune pe cineva sa vada daca ai puroi in gat. daca te mananca