| dumitrițadiana a întrebat:

Bună! Am secreții vaginale gelatinoase galbene cu pete albe, ce ar trebui să însemne asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretia vaginala este perfect normala si se intampla zilnic, doar ca in perioada ovulatiei si atunci cand esti excitata, curge in cantitate mai mare.

Daca ai avut sex neprotejat si secretia ta incepe sa miroasa urat, sau este galbe-verzuie, atunci inseamna ca ai fost contaminata cu un BTS si trebuie sa mergi la ginecolog pentru analize si tratament.

| Aldutssss31 a răspuns:

în mod normal apar secreție transparente-albe în perioada ovulației, dacă sunt galbene este posibil să fie o infecție cu transmitere sexuală.