| delis a întrebat:

Cum sa-i spun mamei ca ar trebui sa port protejslipuri? Am secretii vaginale!

9 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

E mama ta si in acelasi timp si femeie. Mi se pare ceva absolut anormal sa vorbesti cu ea despre lucrurile intime, mai ales ca odata cu trecerea timpului, vei avea nevoie de ea. Vei intimpina poate si alte probleme sau vei avea intrebari.

| 16.laura.16 a răspuns:

Pai cand mergi cu ea la cumparaturi pune in cos un pachet si explica-i ca -ti sunt necesare.
Sau cumpara ti tu, simplu. E trei lei o cutie cu 20!

| Andreutsa25 a răspuns:

Eu cred ca fiind mama ta, in acelasi timp ar trebui sa iti fie si prietena si sa nu existe asemenea probleme intre voi.Asta este ceva normal, nu e nimic rau in a purta protejslipuri, este chiar igienic si recomandat sa porti happy. Cred ca mama ta ar intelege daca i-ai vorbi despre asta, pana la urma este si ea femeie.

| Andreia1 a răspuns:

Pur si simplu, doar e mama ta nu este o straina.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Poti sa iti cumperi si u tongue eu imi cumpar mereu,

| evoke a răspuns:

Noua.care suntem practic strini ne'ai spus fara nici o problema acest lucrutongue Poti sa'i spui si mamei tale la fel...doar e mama ta nu e o strina sau cine stie cine. Te va intelege.
Sau daca chiar tie rusine... poti cumpara tu

| imyourdestiny2 a răspuns:

Pai spune cand sunteti doar voi doua si ea e femeie si va intelege!
bafta!

| candycane16 a răspuns:

Nu trebuie sa te rusinezi, spune-i mamei. ea este unica persoana in care poti avea cea mai mare incredere.winking

| anca35 a răspuns:

Eu te inteleg.si mie imi era rusine sa-i spun mamei dar pana la urma i-am spus! sigur va intelege doar e si ea femeie si stie ce sunt aleahee hee