| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu intrebare, vreau sa_mi fac o programare la ginecolog la o clinica particulara si am vazut preturile la consult sunt mai mici ca la control.Care este diferenta si eu ce trebuie sa fac, consult sau control si in ce constau ele. La ce perioada dupa menstra este bine de mers? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jolie_3446 a răspuns:

La pretul consultului se adauga pretul analizelor (secretie, Papanicolau etc).

1 răspuns:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Consultatie trebuie tu sa faci... la consultatie medicul ginecolog te va consulta atat ecografic cat si manual... daca ai vreo afectiune iti va scrie un tratament... daca esti gravida te va lua in evidenta... si te va rechema la control... controlul consta dintr-o noua consultatie sa vada daca problemele tale evoluaza bine sau daca sarcina evoluaza bine... consultul se face la 7 - 10 zile dupa ciclu asta e ideal... insa nu e o regula...