| oana23madrid a întrebat:

Buna am si eu nevoie de o dieta care sa nu fie prea drastica cam timp de un an mam ingrasat 20 ca cel putin in foarte scurt timp.nu sunt o persoana care mananca mult si se omoara cu dulciurile pur si simplu mam ingrasat iar de atunci nu stiu ce sa mai mananc.camtot timpul mam mentinut nu am avut mai mult de 55 iar acum am 72 kg si multa celulita pe picioare incat mi-au aparut vergeturi. aper sa ma puteti ajuta cu vreun sftat va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Cum id -ul tau este oana-madrid, presupun ca locuiesti in Sania, iti voi da o dieta in spaniola, iubitul meu a tinut-o si in prima luna a slabit 7 kg, nu este prin infometare ci prin faptul de nu amesteca anumite ingrediente. Http://www.scribd.com/......plicadita. sper ca ti-am fost de ajutor.

| MM a răspuns:

Fa-ti tu singura o dieta, in functie de programul tau, de stilul tau de viata, de preferintele tale alimentare.In mare, ar tebui sa respecti cateva reguli simple: sa reduci grasimile, dulciurile, sucurile, painea, sa nu mananci seara, sa faci putin sport in fiecare zi. Dimineata poti sa mananci un iaurt sau lapte cu cereale, la panz orez fiert cu garnitura de legume, carne (piept de pui)la gratar cu salata, seara o supa, ceva usor.Intre mese poti manca fructe. Succes!