| andreea_6860 a întrebat:

Buna!
Am și eu o intrebare.
Am fumat pentru prima oară iarba am luat 3-4 fumuri nu mai mult.Nu mai vreau sa fumez dar întrebarea mea este când iese iarba din organism și din par definitiv. Am citit ca din par nu o sa iasă mai niciodata dar dacă ma rad in tot capul?
Deci vreau sa stiu cum scap de marijuana din corp ca și cum nu am fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexCristi97 a răspuns:

Calm ca nu-i o boala incurabila. Din organism in 1-2 saptamani dispare total, la fel si din par. Nu poate vedea nimeni ca ai consumat, nici macar cu teste toxicologice (ca daca iti faci analize oricum nu apare). Nu stiu cat de adevarat este ca iti ramane in par dar nu e nevoie sa te razi. In cazul in care ti-ar ramane in par, nu cred ca ar vrea cineva sa dea mii de lei sau chiar euro si iti studieze tie parul sa vada daca exista vreo urma de THC.(oricum asta cu parul cred ca e mit, sau apare doar in cazul in care fumezi constant gen 1 an de zile). La 3-4 fumuri trebuie sa iti faca teste toxicologice la maxim 24 de ore sa apara ceva, dupa 24 de ore garantat dispare tot.