| Aggelos a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. Are cumva parul corporal legatura cu transpiratia? transpir destul de mult, la subrat am rezolvat problema cu un anti-perspirant de 48 de ore dar transpir mult si pe brate, pe picioare, talpi, maini si in zonele intime. Ce as putea sa fac, sunt ceva remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Este cam ciudata chestia asta thinking
Daca ai scapa de parul din toate zonele poate nu ai mai transpira atat de tare.
La subrat este normal sa transpiri.Toata lumea transpira cel mai mult acolo.
Incearca sa faci mai des dus.
Fa un dus seara si unul dimineata.Apoi dupa ce faci dus, te dai cu deodorant. Okay asta era problema cu subratul.
In rest eu nu ineteleg de ce transpiri in celelalte zone thinking
Toata lumea transpira si in alte zone decat cele a subratului, dar asta se intampla cand se depune efort foarte mare, iar din cate vad eu, tu nu tranpiri din cauza efortului.
Apoi eu nu stiu un lucru despre corpul tau... daca cantaresti 50-60-70 kg nu ai cum sa transpiri tare, dar ai 90-100 este normal sa transpiri pentru ca sub pielea ta se afla un strat de grasime.
Eu totusi iti recomand sa consulti un medic.
Eu nu stiu ce sa zic, pentru ca nu am absolvit nici o scoala de medicina.

2 răspunsuri:
| micutadhampir a răspuns:

E posibil sa aiba legatura pentru ca amandoua au legatura la randul lor cu hormonii. Poate ai vreun exces hormonla si de aia transpiri asa.

| Aggelos explică:

Kryssy am doar 65 kg si 185cm. si faza e ca transpir in celelalte zone chiar daca nu fac efort.