Întrebare recomandată | 69Adriana69 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Care este costul unei operații pentru deviatie de sept? Cam cât costa operația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Raspunsul ti-l poate da chiar chirurgul care te opereaza. Du-te si cere de la medicul de familie o trimitere catre otorinolaringologie,duce ce te consulta medicul si iti stabileste diagnosticul,acesta va decide daca se poate si ar fi indicat sa te operezi sau nu. Daca da,mdicul specialist in orl te poate opera,el fiind cel in masura de astfel de operatii. Tot el iti va spune un pret care poate varia,de la caz la caz. Diferentele nu sunt mari. Daca te opereaza la un cabinet privat,e mai costisitor, dar daca te opereaza la spitalul judetean atunci, in mod normal, te poti opera gratuit chiar, daca beneficiezi de sprijin din partea CNAS(cu conditia sa fi angajata sau eleva inca). Sanatate!

| cristianfasola a răspuns:

Intrebarea asta ar trebui sa o adresezi la un cabinet specializat deoarece ei stiu exact.Nu costa nimic sa ceri o informatie

| RossAnonim a răspuns:

Depinda de varsta daca esti minora este posibil sa fie gratuit decat daca vrei tu sa dai cotorului niste bani sigur nu se supara laughing.Dar sa zicem ca nu esti minora, daca te duci la un spital particular cum este Regina Maria numai internarea variaza intre 150-200 de lei! Dar in principiu dac anul este minora si te duci la un spital normal nu te costa nimic happy! Sanatate si mult succes la operatie, fii curajoasa, nu ai ce sa patesti este o operatie simpluta happy.Si eu m-am operat in vara cu grefa de piele pe picor la Grigore Alexandrescu in Bucuresti, a fost naspa de abia dupa fiindca ma coceam in bandajele alea! Pupici draga mea!