| mihadoli a întrebat:

.am si eu o intrebare...cum pot scapa de o sarcina nedorita? nu as dori sa mai fac avort deoarece este foarte dureros...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face avort medicamentos. E o metoda usoara si neinvaziva, decenta pentru femeie. Singura metoda civilizata, dar pe care pronatalistii nu o accepta, tocmai pentru ca e simpla si decenta. Se face in multe clinici din tara. Trebuie sa mergi la doctor de 2 ori. La ecografie si administrare, prima data, si dupa 3 sapt la control. Mai simplu de atat nu se poate.

95 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru morningstar):

In primul rand ca nu cred ca este cineva care va spune ca n-a stiut! toata lumea stie ca e un pacat si actioneaza in cunostinta de cauza! politicoasa trebuie sa fii oricum, pentru ca asta presupune educatia din cei 7 ani de acasa! poti sa te rezumi la a spune simplu ''avortul e o crima''! si toata lumea intelege! in rest, intrarea in amanunte despre cum si ce o sa fie deja nu te mai priveste! eu nu imi inchipui nimic, doar ca intreci limita oferii unui sfat prin trecerea la judecata!

| morningstar a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Cu alte cuvinte, sa mangai pe crestet in timp ce spun cuiva ca nu e bine ceea ce face? Nu multumesc, eu nu sunt asa. Spun adevarul in fata, mai ales cand nu este un subiect de glumit. Nici nu conteaza ca trec limita oricarui sfat atata timp cat lupt pentru o cauza inalta. Si asta am sa fac toata viata!

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru morningstar):

Oricum fiecare va actiona cum considera ca este spre binele si spre folosul lui! indiferent de adevarurile pe care le spui tu, sau sfaturile pe care consideri ca le dai! succes in continuare!

| morningstar a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Bineinteles...Succes si tie!

| Anaad a răspuns:

De ce te supara criticile? Te simti jignita? Tu ai ucis odata, esti pregatita sa o faci a doua oara? Crezi ca psihicul nu iti va fi astfel afectat incat nu ve putea termina scoala? Crede-ma, mai devreme sau mai tarziu vei regreta cumplit!